General Information
anasayfa| | email  

 

Türkiye
Türkiye, Karadeniz, Ege ve Akdenizle çevrili, 70 milyonluk nüfusuyla Doğu Akdeniz'deki en büyük ülkedir. 7,200 kilometrelik muazzam sahil şeridi, zengin kültürü ve tarihi geleneği ile Savarona yat turları için mükemmel bir güzergahtır.

Türkiye'nin muhteşem toprakları; tarih boyunca Hitit, Bizans, Yunan, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyetin yükseliş ve çöküşüne tanıklık etmiş ve halen birçok Dünya Mirasına evsahipliği yapmaktadır. Savarona misafirleri Ege ve Akdeniz sahilerinin yanı sıra, antik şehirleri, tarihi başkentleri ve Türkiye'nin birçok zenginliğini keşfedecek.

Para birimi Türk Lirasıdır. Yerel saat GMT+2 'dir. Başkent Ankara'dır. En büyük kenti İstanbul'dur. Türkiye nüfus çoğunluğu Müslüman olan parlementer demokrasiyle yönetilen laik bir ülkedir. Resmi dili Türkçe'dir.

İklim
Türkiye'nin Batı ve Güney sahilleri yazları sıcak ve nemli, kışları ılıman olan tipik Akdeniz iklimi özellikleri göstermeketedir. Ege Bölgesi'nde Mayıs ayı sıcaklık ortalaması 25ºC' dir. Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı 35ºC'yi bulmaktadır. Eylül ayında sıcaklıklar tekrar 25ºC'ye geriler.   

Akdeniz Bölgesi daha güneyde olduğu için biraz daha sıcaktır. Sıcaklıklar Mayıs ve Eylül aylarında 30ºC, Haziran, Temmuz ve Ağustos'ta 35-40 ºC'ye ulaşabilir.

Doğal olarak deniz suyu sıcaklıkları biraz daha düşüktür.

Otel Konaklamaları
İsteğiniz üzerine Savarona ekibi demiratma ve demiralma zamanlarına bağlı olarak sizlere otel rezervasyonlarınız konusunda yardımcı olurlar. Güzergahımızda bulunan konaklama noktaları  için sizlere önerilerimiz; İstanbul için, Çırağan Otel Kempinski, Ritz Carlton, Swissotel Bosphorus, Hyatt Regency ve Four Season; Bodrum için Divan Hotel ve Kempinski Bodrum Hotel; Antalya için The Marmara ve Hillside Su'dur.

Savarona'ya ve Savarona'dan Transferler
Savarona misafirlerinin, gezilerinin bir parçası olarak, yat-sahil-yat transferlerinin yanı sıra aynı şehirdeki havaalanı ve otel transferlerinin tümünü sağlanmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz için yatımız üzerinde helikopter pisti bulunmaktadır. Savarona seyahatinden önce veya sonra bağımsız olarak seyahat etmek isteyen misafirlerimiz için, yukarıda önerdiğimiz konaklama yerlerinden gemiye(ve gemiden konaklama yerlerine) transfer sağlanmaktadır.

Yemek Servisleri
Kahvaltı ve öğle yemekleri açık büfedir. Akşam yemeği a la carte olup, beraberinde geniş içecek seçeneği sunulmaktadır. Her zaman vejetaryen seçeneklerimiz mevcuttur. Oda servisi extra olup 24 saat hizmetinizdedir.

Kıyafet Önerileri
Gün içerisinde rahat kıyafetler tercih edebilirsiniz. Akşam için resmi kıyafet zorunluluğu yoktur.

Eğlence
Savarona, misafirleri için jazz ve klasik müzik dinletileri gibi etkinlikler; İstanbul, Bodrum ve Antalya'da özel yemekler düzenleyecektir.

Denizde Özel Anlarınız
Savarona mürettebatı doğum günleri, yıldönümleri, balayı ve diğer kutlamalarınızda sizlere özel hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. Lütfen yolculuk öncesinde yönetimimizi bilgilendiriniz.

Türk Hamamı ve Spor Salonu
Türk Hamamı ve Spor Salonu tüm Savarona misafirlerinin kullanımına açıktır. Hamamda verilen masaj hizmeti fiyatlara dahildir, ancak rezervasyon gerekmektedir.

Güzellik Salonu
Saç bakımı, manikür ve pedikür hizmetlerimiz fiyatlara dahildir, ancak rezervasyon gerekmektedir.

Sinema Salonu
Her akşam, önceden duyurulmuş bir film gösterimi yapılacaktır. Diğer zamanlarda izlemek film izlemek isterseniz rezervasyon gerekmektedir.

Sağlık Hizmetleri
Gemimizde bir doktor ve bir hemşireyle tam donanımlı bir sağlık merkezi 24 saat hizmetinizdedir.

Elektirik
Elektrik prizleri 220 volttur. Dönüştürücüye ihtiyaç olduğu takdirde temin edilir.

İletişim
Internet erişimi mevcuttur. Telefon görüşmeleri yapılabilmekte ve konuşma başına extra olarak ücretlendirilmektedir.

Çamaşırhane Hizmeti
Çamaşırhane, kuru temizleme ve ütü ücretsizdir. Lütfen gemideki suit müdürleri ile görüşünüz.

Helikopter İnişleri
Savarona güvertesindeki pist sayesinde helikopter inişlerine elverişlidir.

Ücretlendirme
Turlar, gün boyu sunulan öğünler ve yemekle birlikte alınacak içecekler, geziler, fiyatlara dahildir. Özel talepler, premium hizmetler, yemek dışında alınacak içecekler, purolar, özel konyaklar, şampanyalar ve oda servisi fiyatlara dahil değildir.

Gemide Yapılacak Ödemeler
Gemide ödemeler Amerikan Doları ve Euro olarak yapılabilmektedir. Extra hizmetler ya da satın almalar nakit ve kredi kartı (Visa ve MasterCard) ile yapılabilir.

 

   
 Copyright © M/Y Savarona
Designed By Serkan Tutgun